Олія льону – джерело альфа-ліноленової кислоти (ОМЕГА-3)

Льон, латинська назва якого Linum Usitatissimum означає “різноманітно корисний”, вже багато тисячоліття служить людям у різних частинах світу, в Європі та в Азії, в Америці та в Африці – насіння льону, як продукт харчування, а міцне лляне волокно для виготовлення одягу. Про сприятливий вплив лляного насіння та лляної олії на організм людини вже знав грецький лікар і вчений Гіппократ (460–377 р. до н.е.). Але сучасній науці тільки недавно, з початком третього тисячоліття, вдалося виявити ті компоненти насіння льону, які благотворно впливають на здоров’я людини.

Найбільш цінними компонентами насіння льону є незамінні жирні кислоти, особливо альфа-ліноленова кислота (OMEGA-3 рослинного походження), лігнани (вони мають властивості фітоестрогенів і антиоксидантів), клітковина, білки, слизові речовини, мінеральні речовини (кальцій, залізо, маг. , калій, цинк) та вітаміни (В1, В2, В3, В5, В6, В9, С)

Омега-3 відноситься до класу поліненасичених жирних кислот. Ці жири називають незамінними. Інакше кажучи, людський організм отримує їх лише з їжею, самостійно виробляти їх не може.

Лляна олія має унікальний склад, в ній міститься до 80% незамінних жирних кислот – альфа-ліноленової кислоти (OMEGA-3) та лінолевої кислоти (OMEGA-6). У лляному маслі холодного віджиму, отриманому щадним методом холодного пресування, можуть міститися інші цінні компоненти насіння льону, які згадані вище. Саме високий вміст жирних кислот OMEGA-3 (їх у цій олії може бути до 60%) у лляній олії привертає особливу увагу вчених, і ефективність цієї олії у зміцненні здоров’я пов’язують безпосередньо з цією рідкісною жирною кислотою, яка в нашому сучасному раціоні знаходиться у нікчемному кількості, чи навіть її взагалі немає.

Про неймовірну користь Омега-3 для здоров’я людини

Омега-3 – ненасичені жирні кислоти, що містяться в деяких тваринних та рослинних жирах. Про ці кислоти та їхню користь для людського організму зараз говорить увесь світ. В даний час здоровий спосіб життя вже не мислимо без вживання продуктів, що містять Омега-3. Жирні кислоти Омега-3 дійсно неймовірно корисні для здоров’я людини. Але в чому полягає ця користь і як заповнити в своєму організмі вміст цих чудотворних жирів?

Жирні кислоти Омега-3 відкрили датським ученим Дайербергом. Він звернув увагу на те, що ескімоси практично не схильні до серцево-судинних захворювань. Дайєрберг зробив висновок, що профілактичну дію надають продукти харчування, які становлять основу раціону ескімосів, а саме риба та м’ясо тюленів. В результаті серії проведених експериментів Дайєрберг і його колеги з’ясували, що морепродукти благотворно впливають на організм людини завдяки жирним кислотам Омега-3, що містяться в них.

Потрапляючи в організм людини, кислоти Омега-3 впроваджуються у структуру клітин та активізують їх. Внаслідок цього відбувається зміцнення серцево-судинної системи, посилюється робота мозку. Вживання в їжу продуктів, багатих на жирні кислоти Омега-3, призводить до зниження ризику серцевих нападів, інфарктів та інсультів, сприяє нормалізації артеріального тиску, поліпшенню пам’яті та інтелектуальних здібностей людини. Омега-3 надає загальний зміцнюючий вплив на організм людини, виводить з організму холестерин, сприяє поліпшенню зору, позбавленню екземи та псоріазу, покращує стан при хворобі Альцгеймера, астмі, остеопорозі, цукровому діабеті, деяких онкологічних захворюваннях і т.д. Омега-3 сприяє підвищенню репродуктивної функції чоловіків. Ці кислоти також корисні і вагітним жінкам, оскільки позитивно впливають на внутрішньоутробний розвиток плода. Омега-3 – це ще й чудовий помічник у боротьбі із вільними радикалами. Як антиоксидант, Омега-3 уповільнює процес старіння.

Ще одна позитивна якість Омега-3 – це позитивний вплив на психічний та емоційний стан людини. Встановлено, що люди, які вживають достатню кількість цієї речовини, менш схильні до депресій, ніж люди, в чиєму організмі зазначено низький вміст Омега-3. Вживання продуктів, що містять ці жирні кислоти, помітно знижує симптоми депресії у людини.

Сьогодні більшість людей відчувають дефіцит Омега-3. А ось інші жирні кислоти – Омега-6 – надходять до організму людини у великих кількостях. Омега-6 міститься в яйцях, м’ясі птиці, маргарині, олії і т.д. Омега-6 – це також незамінні жирні кислоти, необхідні для здоров’я людини. Але коли їх у нашому організмі занадто багато, а Омега-3 при цьому замало, кров починає густіти і виникає ризик утворення тромбів та різних запальних процесів. Щоб цього не відбувалося, необхідно підтримувати споживання Омега-6 і Омега-3 у правильному співвідношенні. Ідеальний варіант – це 1:1 або хоча б 1:2 або 1:3. Більшість людей це співвідношення виглядає інакше – від 1:5 до 1:10.

Щоденне вживання у нормі продуктів, що містять Омега-3, дозволить покращити стан свого здоров’я, зміцнити імунітет та підняти життєвий тонус.

Та слава, яку сьогодні має Омега-3, цілком заслужена. Ці жирні кислоти продовжують життя людині і помітно покращують її. Поповнюючи в організмі вміст Омега-3, людина піклується про своє здоров’я, а, значить, підвищує якість свого життя!