Баланс Омега 3 та Омега 6

Оптимальне співвідношення Омега-3 до Омега-6 складає з різних джерел від 1:2 до 1:4. Тоді як у раціоні більшості сучасних людей це співвідношення становить близько 1:20-1:30! Тобто в середньому люди споживають омега-6 жирних кислот в 10 разів більше, ніж це потрібно! Втім, Омега-6 жирні кислоти є чимось шкідливим. Ці речовини, безумовно, необхідні організму людини і виявляють безліч різних корисних властивостей:

  • знижують холестерин крові, зменшуючи ризик виникнення атеросклерозу;
  • їх похідні посилюють регенерацію тканин, що сприятливо позначається на стані шкіри, волосся та роботи внутрішніх органів;
  • їх похідні є найважливішими регуляторами імунного статусу;
  • входять до складу мембран клітин;
  • а також безліч інших не менш корисних властивостей, про це можна написати цілий розділ.

Однак, як це часто буває, те, що занадто, то не добре. Всі ці корисні властивості повною мірою розкриваються лише тоді, коли дотримуються правильного співвідношення Омега-3 і Омега-6 жирів. У нашому організмі існує баланс речовин, що утворюються з Омега-3 та Омега-6 (різні класи ейкозаноїдів – тканинних гормонів). При порушенні співвідношення Омега-3 і Омега-6 порушується співвідношення цих речовин, а також співвідношення самих Омега-3 і Омега-6 в мембранах клітин, що може призвести в кінцевому підсумку до катастрофічних наслідків. Отже, що відбувається в нашому організмі при надмірному споживанні Омега-6 жирних кислот?

  • Підвищується згортання і в’язкість крові, як наслідок ризик тромбоутворення та розвитку інфаркту міокарда та інсульту.
  • Зростає продукція судинозвужувальних факторів, як наслідок – підвищення ризику виникнення артеріальної гіпертензії.
  • Порушення роботи імунної системи, що підвищує ризик виникнення хронічних запальних та алергічних захворювань, а також ризик онкологічних захворювань.

А оскільки на сьогоднішній день жирні кислоти – Омега-6 – надходять в організм людини у великих кількостях (Омега-6 міститься в яйцях та м’ясі птиці, маргарині, рослинних оліях тощо) ми можемо відновити баланс між Омега-3 та Омега-6 лише додатковим прийомом Омеги-3.

keyboard_arrow_up