Підтримка вашого здоров’я

Серцево-судинна система. Лляна олія, що входить до складу дієтичної добавки, як джерело альфа-ліноленової (Омега-3) жирної кислоти здатна різко знижувати концентрацію в крові «поганого» холестерину, відповідального за утворення атеросклеротичних бляшок, та підвищувати рівень «хорошого холестерину». Омега-3 жирні кислоти впливають на біологічні властивості крові – тобто кров починає краще текти кровоносними судинами, зменшується ймовірність утворення тромбів; під впливом «Природного помічника» покращується стан стінок судин, вони відновлюють свою еластичність. За рахунок ейкозаноїдів Омега-3 жири розширюють кровоносні судини, тим самим збільшуючи приплив крові до органів та тканин та перешкоджаючи виникненню артеріальної гіпертензії. За рахунок збільшення в організмі поліненасичених жирних кислот (ПНЖК) класу Омега-3 у мембранах кардіоміоцитів, підвищується ефективність роботи серця, знижується ризик виникнення аритмії. За рахунок нормалізації обміну холестерину та зниження згортання крові зменшується ризик виникнення атеросклерозу, ІХС, інфаркту міокарда, інсульту. Слід зазначити, що зниження ризику інфаркту міокарда та інсульту при застосуванні Омега-3 є доведеним фактом і не викликає сумніву навіть у скептиків. Продукт сприятливо впливає на здоров’я серця та судин, зменшуючи ризик серцевих захворювань. Він також захищає від стенокардії та підвищеного тиску. Крім того, як показало дослідження, лляна олія може бути корисною для запобігання повторним серцевим нападам. На сьогоднішній день відомо, що Омега-3 кислоти мають протизапальну дію, оскільки зменшують рівень факторів запалення у клітинах серця (кардіоміоцитах). Неодноразово було підтверджено позитивну роль Омега-3 жирних кислот при профілактиці інфарктів, ішемічної хвороби серця та аритмій. Більше того, існують дані, що свідчать про добрі показники періоду відновлення у пацієнтів, які перенесли інфаркти чи інші захворювання.

У 1999 році опубліковано результати багатоцентрових досліджень, проведених GISSI – Prevenzione Coordinating Centre, які підвели межу в дискусіях щодо перспективності цього напряму в кардіології. Рандомізоване подвійне сліпе дослідження ефективності застосування Омега-3 ПНЖК (1 г на добу протягом 3,5 років) у 11324 хворих, які перенесли інфаркт міокарда, показало, що навіть при використанні раціональної дієти, сучасного лікування (аспірин, інгібітори АПФ, b-блокатор , Статини) включення в терапію Омега-3 ПНЖК достовірно зменшує показник смертності від ІХС, кількість випадків повторного інфаркту міокарда.

Мозок. З попереднього розділу ми розуміємо, що Омега-3 жирні кислоти благотворно впливають на еластичність судин, у тому числі і на судини головного мозку, а отже, кровообіг мозку збільшується, а ймовірність виникнення інсультів відповідно зменшується. Входячи до складу мембран нервових клітин, а також беручи участь в обміні речовин нервової системи, Омега-3 сприяють більш ефективному проведенню нервового імпульсу як наслідок нормальної роботи головного мозку та нервової системи в цілому. Також вони регулюють обмін серотоніну – “гормону гарного настрою”, тим самим знижуючи ризик виникнення депресії, допомагаючи справлятися зі стресом. Наукові дослідження показують, що Омега-3 необхідна для нормальної діяльності мозку, тому що вона забезпечує швидкий приплив енергії, що допомагає передачі імпульсів, що несуть сигнал від однієї клітини до іншої. Це допомагає нам легше думати, зберігати інформацію в пам’яті і витягувати її звідти при необхідності.

Шлунково-кишковий тракт. Основою для застосування Омега-3 жирних кислот при захворюваннях шлунково-кишкового тракту є протизапальна дія цих ліпідних речовин. Перші спостереження важливості включення до раціону харчування хворих на неспецифічний виразковий коліт цих жирних кислот були отримані з епідеміологічних досліджень, які показали низьку частоту запальних захворювань кишечника у ескімосів. Результати численних пілотних досліджень показують, що прийом Омега-3 жирних кислот добре переноситься хворими та посилює ефективність препаратів при активному виразковому коліті.
Препарати, що містять Омега-3, чудово проявили себе в лікуванні виразки шлунка та дванадцятипалої кишки. Вже через кілька днів після початку прийому зникає біль і починається загоєння виразки. Омега-3 нормалізує травлення та роботу шлунково-кишкового тракту, прибирає печію, стимулює процеси загоєння виразок ШКТ. В останні роки з’явилися повідомлення про сприятливий вплив Омега-3 жирних кислот на кишечник хворих із запальними захворюваннями товстої кишки.

Система крові. Омега-3 кислоти викликають зниження агрегації тромбоцитів (згортання крові), грубо кажучи, роблять кров більш рідкою, що у свою чергу знижує ризик тромбоутворення і збільшує приплив кисню та поживних речовин до тканин і клітин. Також Омега-3 ПНЖК знижують загальний вміст холестерину в крові, в першу чергу за рахунок найатерогеннішої його фракції – ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ) та підвищують вміст ліпопротеїдів високої щільності (ЛПЗЩ). ЛПВЩ є надзвичайно важливими речовинами, вони беруть участь в утворенні гормонів, біологічно активних речовин, входять до складу клітинних мембран. Тут хотілося б зробити ремарку про холестерин – холестерин не є чимось стовідсотково шкідливим для організму, він є важливим гвинтиком у нашому обміні речовин. Однак при порушенні обміну самого холестерину, порушенні співвідношення ЛПВЩ та ЛПНЩ, підвищенні загального холестерину (до речі, зазвичай це відбувається за рахунок ЛПНЩ, а вміст ЛПЗЩ навпаки знижується) виникає така грізна хвороба як атеросклероз.

Імунна система. Тут повною мірою розкривається важливість таких речовин, як ейкозаноїди. Вони є найпотужнішими регуляторами імунного статусу. Вони знижують активність запалення, надають імуномодулюючу дію, тощо. підвищують адекватність реагування імунної системи різні чинники. Таким чином, Омега-3 знижують ризик виникнення і можуть полегшити перебіг аутоімунних захворювань (системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит та ін.), алергічних захворювань (поліноз, бронхіальна астма та ін.). Також знижується ризик виникнення простудних захворювань, запальних захворювань шлунково-кишкового тракту, печінки та жовчовивідних шляхів, полегшується перебіг алергій, ревматоїдних артритів, інфекційних ендо- та міокардитів.

Кістково-м’язова система. Вважається, що Омега-3 кислоти роблять суглоби еластичнішими і виступають у ролі мастила між суглобами. Без сумніву Омега-3 зменшують больовий синдром у пацієнтів з хворобами суглобів, але відбувається це за рахунок лише їх протизапальної активності або також і за рахунок інших механізмів невідомо. Вітамін D, що входить до складу всіх трьох компонентів дієтичної добавки, сприяє зміцненню імунітету, покращує засвоєння організмом людини кальцію та фосфору, необхідних для формування та відновлення кісткової тканини.

Захворювання очей. Достатній вміст Омега-3 жирних кислот в організмі матері та дитини життєво необхідний для нормального розвитку очей у плода та у дитячому віці. У літньому віці на перше місце виходить захисна дія Омега-3 жирних кислот на кровоносні судини, що забезпечує профілактику захворювань очей, таких як макулярна вікова дегенерація (ВМД). Макула є область жовтого пігменту в центрі сітківки ока і є «місцем найбільшої гостроти зору». Жовті пігменти, що містяться в макулі, діють як сонцезахисні окуляри та практично повністю захищають очі від короткохвильового ультрафіолетового випромінювання спектра у сонячному світлі. Поступове руйнування клітин сітківки ока призводить до зниження фокусу та нечіткості зору, внаслідок чого може спостерігатися повна втрата гостроти зору. Омега-3 жирні кислоти пригнічують запальні процеси у сітківці ока. Можливість профілактики ВМД шляхом підвищеного споживання Омега-3 жирних кислот була продемонстрована у кількох дослідженнях. Більш того, результати крос-секційного обсерваційного дослідження вікових захворювань очей № 2 (AREDS 2) показали, що прийом біологічно активної добавки, що містила жирні кислоти Омега-3, а також каротиноїдів, надав профілактичну дію на ВМД.

Природний антиоксидант. Природні компоненти продукту є потужними антиоксидантами та захищають генетичний апарат клітин від пошкодження вільними радикалами. До його складу входять лігнани – це природні поліфеноли, антиоксиданти, які мають антиканцерогенні властивості. Вони заважають раковим клітинам ділитися та уповільнюють ріст багатьох пухлин. Особливо важливим є вживання для жінок, для запобігання розвитку раку грудей: його виникнення в жіночому організмі часто зумовлене надлишком гормону естрогену, а лігнани підтримують його кількість у нормі. На антиоксидантний ефект «Природного помічника» впливає присутність у його складі унікального комплексу найсильніших природних антиоксидантів-флаволігнанів (силібіну, силідіаніну, силікристину, неогідрокарпіну та ін.) і значної кількості найсильніших природних антиоксидантів – вітамінів Е і вітамінів А. А силімарин, що міститься в ньому, перевершує за своєю антиоксидантною активністю вітаміни Е і С і надає різнобічний благотворний вплив на функціональний стан печінки: зміцнює та захищає клітинні мембрани клітин печінки – гепатоцитів; сприяє регенерації гепатоцитів, що зазнали руйнівної дії алкоголю та токсичних речовин, усуває запальні процеси в печінці, посилює вироблення жовчі, а також покращує детоксикаційну функцію печінки. Важко не відзначити, що «Природний помічник» містить у своєму складі сквален, який заслужено вважається найпотужнішим антиоксидантом із усіх відомих.

Складова частина клітин та джерело енергії. Кожна клітина організму містить незамінні жирні кислоти. Вони входять до складу структури клітинної стінки. Коли клітини діляться, клітинне ядро ділиться першим, а потім слідує процес поділу клітинної мембрани. У процесі поділу клітини, її мембрана потребує великої кількості матеріалу, у тому числі і незамінних жирних кислот Омега-3 і Омега-6, щоб вона могла подвоїтися і створити нову клітину. Нормальне зростання організму залежить від процесу поділу клітин, який своєю чергою впливає зміст та взаємодія у клітині незамінних жирних кислот і білків. Клітинна мембрана, сформована з правильних жирних кислот, покращує процес надходження у клітину поживних речовин та виведення з неї токсинів.

Для жіночого здоров’я та краси. Складові дієтичної добавки можуть забезпечити жінок необхідними поживними речовинами, які найчастіше відсутні в сучасному раціоні: незамінними жирними кислотами та природними фітогормонами – лігнанами. Незамінні жирні кислоти необхідні синтезу гормонів. Вони беруть участь в асиміляції жиророзчинних вітамінів, які живлять шкіру, нерви та слизову оболонку. Таким чином, ці жирні кислоти сприятливо позначаються на імунній системі, серцево-судинній, репродуктивній та центральній нервовій системі, а також вони позитивно впливають на шкіру, волосся та нігті жінки. Багато жінок виключають жири з раціону, але це може негативно позначитися на здоров’ї. Організму необхідні жири, і, особливо, корисні здоров’ю незамінні жирні кислоти. Простагландини, які сильно впливають на здоров’я шкіри, беруть участь у різних метаболічних процесах організму, і вони синтезуються з незамінних жирних кислот, які потрібно отримувати з їжею. Про нестачу незамінних жирних кислот у раціоні часто свідчать гормональні порушення, проблеми зі шкірою – сухість, свербіж, лущення та чутливість. Крім того, нігті та волосся, якщо вони ламкі, сухі і тонкі, можуть вказувати на відсутність цих важливих поживних речовин.

Контролює оптимальну масу тіла.х речовин. Фахівці з харчування та лікарі не рекомендують «обманювати» організм продуктами з низьким вмістом жирів або знежиреними продуктами, натомість краще харчуватися продуктами, які містять здорові – ненасичені жири. Щоденне збагачення раціону ПНЖК може стати важливою частиною програми регулювання ваги, оскільки:

• Знижує потяг до жировмісних продуктів харчування та солодощів;
• Покращує обмін речовин;
• Забезпечує відчуття ситості;
• Ррегулює рівень цукру в крові;
• Підвищує використання кисню в організмі.

Дієта спортсменів та культуристів. Жирні кислоти, які удосталь містяться в дієтичній добавкі «ПРИРОДНИЙ ПОМІЧНИК» («Natural helper»), необхідні для організму, як повітря, вода, мінеральні речовини та вітаміни. Вони функціонують в організмі як вихідний матеріал для інших жирних кислот і прекурсорів гормонів, які необхідні для утворення сильних і не містять жиру м’язів, а також збільшує витримку, яка необхідна для атлетів, які займаються довготривалими видами спорту. Також «Природний помічник» ефективно очищає ниркові протоки, в яких можуть накопичуватися білок при застосуванні високобілкових раціонів харчування для спортсменів. Силімарин, що знаходиться в продукті, перешкоджає всмоктуванню та сприяє виведенню з організму токсичних сполук, що потрапили з водою та їжею, сприяє очищенню та регенерації клітин печінки, а сквален – накопиченню у тканинах додаткового кисню.

«ПРИРОДНИЙ ПОМІЧНИК» («Natural helper») має позитивний вплив на самопочуття та здоров’я спортсменів та культуристів:
• Підвищує спортивні результати;
• Підвищує витривалість;
• Скорочує час відновлення енергії після спортивних змагань та стомлюючих тренувань;
• Є безпечним джерелом енергії, яке не призводить до збільшення жирових відкладень;
• Знижує біль у м’язах після посилених тренувань;
• Збільшує споживання та використання кисню в організмі;
• Дбає про здоров’я серця та судин;
• Підвищує природні захисні сили організму.