Мабуть, немає такої системи дієтичного харчування, яка б не наказувала обмеження вживання жирної їжі. Сьогодні навіть малі діти знають, що така їжа шкідлива, а дорослі навіть знають, чому саме вона сприяє утворенню целюліту, засмічує судини, від надмірного споживання псується шкіра і взагалі товстіють.
Але чи такі страшні й непотрібні жири?
Перш ніж заглибитися в наукове обґрунтування всього, що буде викладено нижче, розповімо про нещодавнє відкриття вчених, яке буквально вразило прихильників схуднення. Виявилося, що жир може виступати в ролі засобу, що допомагає скинути зайві кілограми. Звичайно ж, мова йде не про вершкове масло і навіть не про риб’ячий жир. Це – олія льону, отримана методом холодного віджиму. Багате поліненасиченими кислотами омега-3, він допоміг людям із надмірною вагою, що беруть участь в експерименті, за короткий період скинути майже 4,5 кг. Про користь олії льону говорять не так багато як про риб’ячий жир, який усім приївся вже з дитинства і одна його тільки згадка викликає мимовільне здригання, в якому також міститься корисний для організму, що росте, вітамін D. Вчені довели, що ті самі жирні поліненасичені жирні кислоти омега -3 мають найпотужнішу протисклеротичну дію. З цього випливає, що такі жири дуже необхідні для наших судин. Безумовно, не варто споживати їх у величезних кількостях, щоб скинути вагу або привести в норму судини, або поповнити запаси вітаміну Д, тому що добова доза, необхідна дорослому організму, вимірюється лише в кількох грамах, а точніше – 1-3гр. Природним шляхом одержати ці незамінні кислоти омега-3 можна з їжею: риба сімейства лососевих та тріскових, тропічні фрукти: папайя, ківі, манго; з приправ: м’ята перцева, чебрець, майоран, базилік, орегано; бобові та насіння льону. Але щоб отримати денну норму з’їсти таких продуктів потрібно пристойну кількість та й вміст Омегі3 в них може змінюватись від якості продуктів. Прекрасним доповненням до денного раціону харчування є желатинові капсули Омега 3 рослинної на основі насіння льону, розторопші та амаранту. Вживання таких жирів корисно – це факт, але як же відноситься до рослинних та тваринних жирів? Та й чи потрібні вони нашому організму? Справа в тому, що багато жирних кислот, без яких просто неможливе нормальне функціонування всіх систем нашого організму, самостійно не синтезуються, і тому вони повинні бути доставлені ззовні.
Всім відомо, що такі важливі та життєво необхідні вітаміни А, E, D не засвоюватимуться без участі жирів. Але не лише вітаміни. Процес засвоєння багатьох білків, мінеральних солей та безлічі біологічно активних речовин також неможливий без участі жирних молекул. Зрештою, вони захищають нашу нервову систему та підтримують гормональний баланс. Після подібного перерахування важливості та необхідності жирів, висновок напрошується сам собою – відмовлятися від вживання жирної їжі в жодному разі не можна – АЛЕ ці жири повинні бути корисними!
До речі, американські лікарі вже стали бити на сполох, тому що з метою схуднення багато американців відмовилися повністю від вживання таких важливих і необхідних продуктів, як незбиране молоко, яйця, м’ясо, в яких містяться не тільки жири, а й маса корисних елементів. Щоб внести деяку ясність у це нагальне питання, пояснимо, що добова норма для дорослого організму становить 30-40 грам. Інше питання, які саме жири буде вжито.
Насамкінець відзначимо одну закономірність – потреба в жирах зростає з настанням холодів, так що якщо не хочете постійно переохолоджуватися, запам’ятайте, що взимку добова норма може збільшуватися до 50-60 грам.